Souhlasím se shromažďováním a zpracováním souborů cookies, které zpracovává společnost Google v souladu se svými Zásadami. Více informací ZDE. Rozumím

Toto je zkušební eshop, kde nejsou aktualizovány položky a ceny. Eshop je ve zkušebním provozu. Proto doporučujeme používat náš funkční akutalizovaný eshop www.lors.cz

 

Firmu založil Luboš Šroll společně se svým synem Pavlem. Jsme malá rodinná firma sídlící v malém městě Hronov ve východních Čechách. Nápad na prodej replik a maket historických zbraní vzešel z hlavy Luboše Šrolla, kterého na zahraniční výstavě zaujaly právě repliky zbraní. Po návratu z této výstavy se začalo s hledáním vhodného, spolehlivého a hlavně kvalitního výrobce a dodavatele replik zbraní. Výrobců bylo mnoho, ale opravdu nejvěrohodnější a nejkvalitnější repliky jsme nalezli ve Španělsku u firmy Denix. Tu a tam jsme do sortimentu zařadili i nevšední věci, které se nám zalíbily při cestách po světě. Byla to např. krásná papírová přání a pohlednice ze Sýrie, výborné a vysoce kvalitní džemy a sirupy z Francie, měděné nádobí z Itálie, fotoalba z Bali ručně dělaná z přírodních materiálů, sochy z onyxu a ametystu, ručně šité kabelky a peněženky z Nepálu a další.  Repliky a makety historických zbraní se však staly hlavním naším sortimentem, neboť se postupem času ukázaly jako nejžádanější sortiment.

Protože spoustu z nás láká si připomenout historii, nabízíme Vám možnost si vytvořit unikátní sbírky zbraní od dob 6. století až po zbraně z 2. světové války.

V roce 1995 jsme získali výhradní zastoupení firmy Denix  pro Českou republiku a Slovensko.

Nyní jsme velkoobchodní a maloobchodní firmou zaměřující se právě na prodej kvalitních replik a maket zbraní. Repliky firmy Denix jsou určeny k dekoračním účelům a vyznačují se mimořádnou kvalitou zpracování, jsou velmi věrohodné, na první pohled nerozeznatelné od originálu původní zbraně. Na výrobu zbraní se používá hlavně dřevo ze speciální borovice a kov. Dřevo je upraveno patentovaným postupem tak, aby zbraně měly ten správný dobový vzhled. 

Firma Denix byla založena v roce 1967 na Baleárských ostrovech, konkrétně na Menorce, kde je výroba replik zbraní tradičním řemeslem.

V sortimentu firmy naleznete napodobeniny zbraní již z 6. století našeho letopočtu, dále  z období 2. světové války, francouzské revoluce, z období války Jihu proti Severu, z dob slavných mafiánů, divokého západu, indiánských válek až po zbraně používané v současnosti. Patří sem nože, meče, granáty, sekery, pušky, muškety, perkusní pistole, křesadlové pistole, soubojové pistole, revolvery, samopaly. Vše je detailně propracované, rozměry i váha replik odpovídá originální zbrani.

* Z řad historických zbraní jsou velmi oblíbené miniatury děl, jako např. dělo z války Severu proti Jihu z roku 1861, u nás pod katalogovým číslem 402:

 

 

 

 

* Mezi nejoblíbenější repliky patří zbraně z 1. a 2. světové války např. samopal M1 neboli Thompson, který byl široce rozšířen jak v americké armádě, tak byl velmi oblíben i v podsvětí mezi gangstery. Milovníci novodobé historie jistě vědí, že jej používal i slavný mafián

 Al Capone z New Yorku konkrétně z Brooklynu, nejznámější boss amerického podsvětí, který se stal známějším i díky velmi slavnému Někdo to rád horké. Tento samopal u nás najdete pod katalogovým číslem 1092.

Al Capone:                    

 

       

Noční Brooklyn:

 

 

Samopal M1 Thompson:

 

 

          

                              

 

* Další oblíbené repliky jsou ruský samopal AK 47 neboli populární Kalašnikov, který patří k nejpoužívanějším a nejznámějším útočným puškám světa:

 

 

Dále MP 40, samopal M1 Karabine a PPS-41 neboli Špagin - samopal Sovětského svazu.

* Mezi kolty a pistolemi jsou našimi zákazníky velmi oblíbené repliky např. německá Parabellum Luger  z roku 1898 (u nás pod katalogovým číslem 1143-M):

 

Goverment Colt z roku 1911, Mauser vyrobený v roce 1898, Beretta a Walter z 2. světové války.

* Oblíbenou stálicí našeho sortimentu jsou výrobky z kategorie western, jako jsou šerifské hvězdy, holstry  - pouzdra na kolty, biče apod.

Tyto repliky jsou s oblibou používány i jako součást karnevalových kostýmů.

    

 

* Mezi oblíbené dárkové repliky řadíme také soubojové pistole z 18. a 19. století, kdy muži za svou čest byli ochotni položit svůj život.

U nás si můžete vybrat buď anglické soubojové pistole, nebo italské.

Anglické:                                                                                            

 

 

                                                    

Věříme, že budete s našimi replikami spokojeni a budete se k nám rádi vracet.

Váš tým LORS.