Souhlasím se shromažďováním a zpracováním souborů cookies, které zpracovává společnost Google v souladu se svými Zásadami. Více informací ZDE. Rozumím

Tajemné kouzlo magického meče Excaliburu

Kdo by neznal příběh o Králi Artušovi, který na svém hradě Kamelot u kulatého stolu probíral se svými rytíři všemožné záležitosti. Král Artuš však neproslul pouze Kamelotem, na němž sídlil, a kulatým stolem, u něhož komunikoval se svými oddanými služebníky. Je znám především díky tajemnému meči, který je s jeho legendou těsně spjat. Excalibur mu údajně věnovala Paní Jezera, která mu jej nechala v opatrování až do poslední bitvy jeho života.

 

Je Excalibur pouze tajemnou legendou, nebo je jeho existence podložena nějakými dokazatelnými fakty?

Čím je Excalibur typický?

Co o něm možná nevíte?

Čtěte a dozvíte se víc.

 

1.    Magické vlastnosti


Excalibur bývá často spojován s magickými vlastnostmi, jimiž měl údajně být obdařen. Jednou z takových vlastností je v historickém přetlumočení i suverenita Velké Británie.

2.    Měl patřit Juliu Caesarovi


Podle některých pověstí měl meč být ukován přímo pro Julia Caesara. V jeho rukou měl symbolizovat sílu královské moci na britských ostrovech. Ti, kteří viděli film Poslední legie, tuto legendu jistě velmi dobře znají. Právě zde totiž byla představena.

3.    Existence meče je sporná


Ačkoliv všichni, kteří milují pohádky a legendy, si jistě přejí věřit, že tajemný meč existoval a možná, že ještě někde existuje, fakta v tomto směru hovoří spíše v neprospěch jejich přání. Protože všechny podklady, které jsou k dispozici, tvoří pouze zkazky a příběhy. Mezi nimi se bohužel nenachází žádné skutečnosti, které by bylo možné historicky či vědecky podložit. O existenci Excaliburu se tedy mohou vést pouze dohady.I přesto – naděje umírá poslední. A tak si všichni, kteří odmítají připustit, že magický meč je pouze dílem bujné fantazie našich předků, mohou pořídit alespoň jeho repliku. Jejím autorem je firma Lors, která se specializuje na výrobu a distribuci replik historických zbraní. Replika bájného Excaliburu je vyrobena z kvalitního a odolného materiálu, který nejen, že krásně vypadá, ale odolává i nezlomnému zubu času. Je zasunut v elegantní pochvě tvořené kombinací hnědé a béžové barvy.