Souhlasím se shromažďováním a zpracováním souborů cookies, které zpracovává společnost Google v souladu se svými Zásadami. Více informací ZDE. Rozumím

Střelectví si odjakživa nachází své zájemce po celém světě. V posledních letech prochází tento obor obdobím stále vzrůstající popularity. Těm, kteří se zajímají o střelbu, je totiž přístupno ohromné množství různorodých informací, díky nimž si mohou danou problematiku jednak nastudovat, jednak naučit, jednak osvojit v praxi při nejrůznějších cvičeních. 

 

To se týká nejen skutečných zbraní a střeliva, ale také odborné literatury poskytující osvojení si perfektní orientace v oboru s velmi širokým záběrem. Protože právě takovým oborem střelectví skutečně je. Stačí se namátkou podívat na některá jeho odvětví – sebeobrana, přebíjení nábojů, sportovní a lovecká střelba, sběratelství…

Sběratelství jako koníček

Poslední je obzvláště zajímavé. Sběratelství. Jedná se o odvětví, které je nejvíce krásné a nejvíce bezpečné. To potvrzují i repliky historických zbraní Lors. Jsme firma s dlouholetou historií, která vyrábí skutečně věrné kopie originálů známých i méně známých zbraní. Všechny sestávají z odolného, kvalitního a zdravotně nezávadného materiálu, který garantuje dlouhodobé a spokojené užívání. Na našem webu a e-shopu najdete vše, co potřebujete k výběru zbraně vhodné přímo pro vás. A nejen zbraně. V našem repertoáru se nachází i široká nabídka nábojů do revolverů a pistolí.


Široká nabídka nábojů do revolverů a pistolí

Informací a odborné literatury týkající se střelectví je na dnešním trhu poměrně dostatek. Totéž však bohužel nelze říci v souvislosti se sortimentem ráží nábojů do ručních palných zbraní. Pro toho, kdo se zajímá o střelectví, je ale střelivo neméně důležitým tématem než zbraně samotné. My jsme si toho vědomi a z toho důvodu v našem repertoáru naleznete i nabídku originálních a precizně zpracovaných nábojů.

Jak se dělí náboje do střelných zbraní?

Náboje do střelných zbraní se dělí podle způsobu označení ráže na metrické, palcové a brokovnicové. První dvě se potom dále dělí podle určení pro dlouhé a krátké zbraně. Výrobci, kteří zásobují český trh, mají rozdílné balistické tabulky. Víte, jak lze identifikovat výrobce? Podle kódů na dnových razidlech. Pokud by vás zajímalo, kolik ráží nábojů do ručních palných zbraní se vyskytuje na českém trhu, pak vězte, že je to více než 900. To už je pořádné číslo, nebo ne?


Náboj jako dekorace

Pokud se tedy o střelectví skutečně zajímáte, jistě by ve vaší sbírce neměl chybět i nějaký ten náboj. Na našem webu naleznete nejen širokou nabídku replik zbraní z různých historických období, ale také zde dáváme k dispozici různé druhy nábojů. A to nejen v podobě tradiční, jako je třeba klasický kovový náboj do revolveru o velikosti 3 cm, hmotnosti 9 g v atraktivní zlaté barvě, který patří mezi naše nejprodávanější výrobky. V této kategorii se nachází i náboj do karabiny, náboj do pistole Luger P08, náboj do samopalu, nebo náboj do pušky AK 47, Garant M1 či STG 44. 


Náboj jako přívěsek

Pokud chcete svůj náboj nosit neustále při sobě a ozdobit s ním například své klíče, ideální volbou se stane přívěsek s nábojem do pušky Garand, nebo krásný zlatavě lesklý přívěsek s nábojem do revolveru.